مقالات آراز کنترل سیستم

مقالات
کدینگ حسابداری و ساختار مالی حساب ها
  • 1401/06/08 سه شنبه

کدینگ حسابداری ساختاری برای طبقه بندی رویدادهای مالی می باشد تا به رویدادهای مالی نظم داده و به طبقه بندی آن ها و رسیدن به گزارشات و خروجی های حسابداری کمک کند. به عبارتی کدینگ حسابداری وظیفه ی یکپارچه سازی و استاندارد کردن عملیات مالی برای رسیدن به گزارشات حسابداری با کمترین خطا را بر عهده دارد.

بیشتر بخوانید
صورت های مالی و عناصر اصلی آن
  • 1401/06/07 دوشنبه

در این مقاله می خواهیم به صورت مفهومی با صورت های مالی و عناصر اصلی تشکیل دهنده صورت های مالی آشنا شویم.

بیشتر بخوانید
حسابداری و اهداف آن به زبان ساده
  • 1401/06/03 پنجشنبه

به زبان ساده به جمع آوری، شناسایی، اندازه گیری، طبقه بندی و ثبت اطلاعات مالی یک مجموعه برای ارائه گزارشات مفید به استفادکنندگان اطلاعات مالی را حسابداری می گویند.

بیشتر بخوانید
وب 3 چیست، آشنایی با اینترنت نسل سوم
  • 1401/05/18 سه شنبه

یکی از تکنولوژی هایی که تعاملات و ارتباطات انسانها را تحت تاثیر قرار داده اینترنت است. با ورود اینترنت تغییرات اساسی و چشم گیری در دنیای اطلاعات و ارتباطات رخ داده است. امروزه بستر وب یکی از شیوه های برقراری ارتباط می باشد. در نسل اولیه وب به مفهوم تعامل و برقراری ارتباط دو طرفه پرداخته نشده بود ولی نسل دوم وب اساس و بنیان تعامل و برقراری ارتباط است. صفحات وب پویا و صفحات اجتماعی در زمان وب2 ایجاد شدند که انقلابی بزرگ در تعامل و ارتباطات بود.

بیشتر بخوانید
بررسی روش‌های تشخیص جامعه در شبکه‌های چندلایه نوشته Xinyu Huang
  • 1401/04/13 دوشنبه

تشخیص جامعه یکی از محبوب ترین تحقیقات در انواع سیستم های پیچیده، از زیست شناسی تا جامعه شناسی است. در سال های اخیر، تمرکز فزاینده ای بر توسعه سریع شبکه های پیچیده تر، یعنی شبکه های چند لایه، شده است. جوامع در یک شبکه تک لایه، گروه هایی از گره ها هستند که قوی تر از بقیه به یکدیگر متصل هستند، در حالی که در شبکه های چند لایه، گروهی از گره های به خوبی متصل در چندین لایه به اشتراک گذاشته می شوند. اکثر الگوریتم‌های سنتی به ندرت می‌توانند در یک شبکه چندلایه بدون تغییر عملکرد خوبی داشته باشند. بنابراین، در این مقاله، مقایسه‌های کلی آثار موجود را ارائه می‌کنیم و چندین الگوریتم نماینده را تجزیه و تحلیل می‌کنیم و درک جامعی از روش‌های تشخیص جامعه در شبکه‌های چندلایه ارائه می‌کنیم. نتایج مقایسه نشان می دهد که ارتقای کارایی الگوریتم و گسترش شبکه های چند لایه عمومی همچنین در مطالعات آتی مورد انتظار است.

بیشتر بخوانید
نحوه انتخاب نرم افزار مناسب کسب و کار
  • 1401/03/14 شنبه

انتخاب نرم افزار مناسب هميشه يکی از مهمترين و موثرترين تصميمات در حوزه ی هر کسب و کاری بوده است. بنابراين مديران کسب و کار های مختلف در اين راستا با سوالاتی مواجه هستند که در موفقيت کارشان بسيار موثر و تعيين کننده هستند.

بیشتر بخوانید